Chonach- آموزش گام به گام ثبت نام در فیسبوک

تاریخ: یکشنبه 07 اسفند 1390 ساعت: 13:59 بازدید: 27061 نویسنده: چوناچ

این روزها کسی نیست که نام  Facebook را نشنیده باشد. فیس بوک شرکت ایجاد کنندۀ وب‌گاه فیس‌بوک است که در 4 فوریۀ 2004 توسط مارک زاکربرگ در دانشگاه هاروارد تأسیس شد. فیس بوک یک شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند و محبوب است که درحال حاضر پراستفاده‌ترین سرویس نیز می‌باشد. فیس بوک هم اکنون به طور رایگان در اختیار مردم جهان قرار دارد و با وجود ایجاد محدودیت برای کاربران داخل ایران راه‌های مختلفی برای دسترسی به آن وجود دارد.

وبگاه فیسبوک بیش از 800 میلیون کاربر دارد و هماکنون به 40 زبان از جمله فارسی، قابل دسترس بوده و 70 درصد از کاربران آن در خارج از ایالات متحده هستند. شما در این سایت به صورت رایگان میتوانید با دوستانتان در ارتباط باشید؛ از امکانات مختلفی مانند آلبومهای عکس و ویدئو، گروهها، فن پیجها، نظرسنجیها ولذت ببرید. بسیاری از دوستان قدیمی خود را یافته و دوستان جدید با علایق مشترک بیابید. گردهماییهای مختلف تشکیل دهید و گروههای دانشگاهی وتأسیس کنید.


ثبت نام در فیسبوک؛

برای استفاده از فیس بوک ابتدا باید ثبت نام کنید. شما بدون هیچ گونه هزینه و بدون نیاز به دعوتنامه می‌توانید در این سایت ثبت نام کنید. مراحل ثبت نام در فیس بوک کوتاه و ساده است. ابتدا بهتر است مرورگر مناسبی انتخاب کنید. می‌توانید از آخرین نسخۀ گوگل کروم، فایر فوکس و یا اینترنت اکسپلرر استفاده کنید. فیس بوک بارگذاری نسبتاً سریعی دارد و صفحات آن سنگین نیست اما بهتر است پهنای اینترنت نسبتاً خوبی داشته باشید.

در انتها برای دسترسی به سایت مسدود شدۀ فیس بوک نیاز به روشی برای دورزدن آن دارید که این روزها دانش آموزان دبستانی هم با این روش‌ها به خوبی آشنا هستند!

ابتدا به آدرس www.facebook.com بروید، بعد از بارگذاری، صفحه‌ای مانند تصویر زیر در مقابل دیدگانتان خواهد بود:

[برای مشاهدۀ بزرگتر تصویر روی آن کلیک کنید]

فیس بوک به زبان‌های مختلفی در دسترس کاربران است. آموزش‌های ما براساس زبان پیش‌فرض (زبان انگلیسی) است. برای ثبت نام کاربر باید مشخصات خود را در بخش Sign Upوارد کند.

 پس از وارد کردن اطلاعات برروی Sign Up کلیک کنید. ممکن است برای اطمینان از عدم وجود فعالیت‌های ماشینی کادری مانند کادر زیر نمایش داده شود. در این صورت باید هردو کلمه نشان داده شده را با یک فاصله در کادر مخصوص وارد کنید:

دوباره برروی Sign Up کلیک می‌کنیم. در این مرحله کاربری شما در سایت فیس بوک ساخته می‌شود و به صفحۀ جدیدی منقل خواهید شد، مطابق ذشکل زیر:

با مشاهده این صفحه و کلیک بر روی عبارت Go to Mail Now ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد و سپس به وب سایت ایمیل تان منتقل می شوید، بعد به قسمت Inbox ایمیل رفته و یک پیام جدید با وضوع Just one more step to get started on Facebook  مشاهده می کنید که درون این نامه یک لینک و یک کد ۹ رقمی وجود دارد. با کلیک برروی لینک موجود در نامه ایمیل تأیید خواهد شد و به به مراحل اولیۀ تنظیمات در فیس بوک هدایت خواهید شد.

پس از این صفحه سه گام دیگر برای تکمیل ثبت نام وجود دارد.

گام اول، یافتن دوستان در فیس بوک است؛

برای این کار فیس بوک ایمیل‌های موجود در لیست دوستان سرویس‌ ایمیل مورد نظر را جستجو کرده و کاربرانی که در شبکۀ اجتماعی فیس بوک هستند را معرفی می‌کند. این امکان به جز درباره جیمیل برای سایر سرویس‌ها فعال است. جیمیل به دلیل مباحث امنیتی این امکان را از فیس بوک گرفته است. برای یافتن دوستان باید برروی Find Friends کلیک کرد. پس از آن پنجره‌ای به صورت پاپ آپ باز خواهد شد که سرویس ایمیل ذکر شده را باز و از کاربر اجازه دسترسی به لیست کاربرها و ایمیل‌ها را دارد که درصورت موافقت باید برروی Agree کلیک کرد. برای گذر از این مرحله برروی Skip this step کلیک شود.

گام دوم، اطلاعات تحصیلی و شغل است؛

درصورت تمایل، کاربر می‌تواند اطلاعات خود را با تایپ در کادرهای مشخص شده وارد و از موارد ذکر شده یکی را انتخاب نماید. این اطلاعات می‌تواند به صورت فارسی یا انگلیسی وارد شود. درصورتی که مورد یا موارد مورد نظر در فیس بوک موجود نباشد به راحتی می‌توان آنها را با کلیک برروی موارد تایپ شده انتخاب نمود. پس از انتخاب موارد مورد نظر کادری برای انتخاب سال به پنجره اضافه می‌گردد در انتها برروی Save & Continue کلیک شود. اگر قصد وارد کردن اطلاعات تحصیلی و شغلی نباشد باید برروی Skip کلیک کرد.

درصورتی که اطلاعات تحصیلی و کاری کاربر وارد شود و برروی Save & Continue کلیک شود، فیس بوک به صورت خودکار لیستی از افرادی که در محیط انتخابی کاربر تحصیل کرده یا مشغول به کار هستند را نمایش خواهد داد. این امکان برای یافتن دوستان و همکاران و هم‌کلاسی‌ها بسیار مناسب و جذاب است.

ارسال درخواست دوستی برای پروفایل مورد نظر با کلیک برروی Add Friend در کنار تصویر پروفایل امکان‌پذیر است.

گام سوم، تکمیل پروفایل؛

در گام سوم کاربر می‌تواند تصویر پروفایل خود را انتخاب کند. تصویر پروفایل را می‌توان با کمک گزینۀ Upload a photo از درون کامپیوتر انتخاب و منتشر کرد و یا با استفاده از Take a photo از طریق وبکم کامپیوتر یا لپ تاپ تصویر جدیدی تهیه نمود. اگر کاربر علاقه‌ای به درج تصویر نداشته باشد می‌تواند برروی لینک Skip کلیک نماید.

برای مثال می‌خواهیم تصویری را از کامپیوتر خود به عنوان تصویر پروفایل انتخاب نماییم. برروی Upload a photo کلیک می‌کنیم. پنجره‌ای مانند تصویر زیر گشوده می‌شود:

سپس برای انتخاب تصویر مورد نظر برروی Browse کلیک و از پنجرۀ انتخاب فایل تصویر مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. حجم تصویر نباید بیش از 4MB  باشد. با انتخاب تصویر فیس بوک به صورت خودکار عکس را دریافت خواهد نمود و به عنوان تصویر پروفایل قرار خواهد داد. در انتها کاربر باید برروی Save & Continue کلیک نماید که به صفحۀ زیر منتقل می شوید:

گام‌های ثبت نام در فیس بوک به پایان رسیده است و حالا شما دارای یک اکانت فیسبوک می باشید.


موضوعات:آموزش فیسبوک ,
آموزش-گام-به-گام-ثبت-نام-در-فیسبوک آموزش-گام-به-گام-ثبت-نام-در-فیسبوک آموزش-گام-به-گام-ثبت-نام-در-فیسبوک آموزش-گام-به-گام-ثبت-نام-در-فیسبوک آموزش-گام-به-گام-ثبت-نام-در-فیسبوک امتیاز : 869 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |
پیوند ها